Достапни линкови

logo-print

Владата на Ципрас доби доверба во парламентот


Грчката радикално левичарска влада доби доверба во парламентот пред денешните разговори во Брисел со меѓународните кредитори. За владата гласаа 162 пратеника, додека 137 беа против.

XS
SM
MD
LG