Достапни линкови

logo-print

Протести на британските муслимани во Лондон


 Дејвид Камерон

Дејвид Камерон

Илјадници британски муслимани вчера во близина на кабинетот на премиерот Дејвид Камерон протестираа против карикатурите на пророкот Мухамед во францускиот сатиричен магазин „Шарли ебдо“. Марширајќи по Даунинг стрит тие извикуваа „Го сакаме пророкот Мухамед повеќе од нашите животи“ и „Навредата не е слобода“. Тие во владата предадоа петиција на која се потпишани 100 илјади британски муслимани.

XS
SM
MD
LG