Достапни линкови

logo-print

Шест мртви во пожар во Русија


Шест српски работници загинале на северот на Русија, во пожар којшто зафати градилиште на сибирскиот полуостров Јамал, пренесуваат српските медиуми. Според дипломатски извори во Русија, повеќе детали ќе се знаат подоцна. Пожарот избувнал синоќа, а според неофицијални податоци во него настрадале осум лица. Во моментот на избувнувањето на пожарот на градилиштето имало голем број работници од Србија, кои на работа во Русија заминале преку фирмата Велестрој.

XS
SM
MD
LG