Достапни линкови

logo-print

Во Турција прислушувани пет милиони луѓе


Околу пет милиони Турци биле прислушувани само во една година, изјави турскиот министер за внатрешни работи Ефкан Ала. Деновиве десетина луѓе беа приведени под сомневање за илегално прислушување.

XS
SM
MD
LG