Достапни линкови

logo-print

НАТО отвора командни центри во Источна Европа


Министрите за одбрана на НАТО на состанокот во Брисел со одлука за проширување на присуството на Алијансата во Источна Европа. Станува збор за формирање мрежа на мали командни центри кои би можело да ја зајакнат безбедноста во регионот во случај на некаква закана од Русија.

XS
SM
MD
LG