Достапни линкови

logo-print

Во Канада уапсено лице поврзано со ИД


Канадската полиција во Отава уапсила едно лице под сомневање дека бил припадник на терористичка група. Станува збор за 25 годишниот Авсо Пешдари кој наводно бил задолжен за испраќање канадски државјани да се борат заедно со милитантна група Исламска држава во Сирија. Во отсуство за исто дело се обвинети уште две лица.

XS
SM
MD
LG