Достапни линкови

logo-print

Во Тајван се урна авион во река


Авион на тајванската компанија Транс Азија со 58 патници и членови на екипажот денеска се урнал во една река во близина на главниот град на Тајван. Локалните медиуми јавуваат дека притоа загинале најмалку девет луѓе. Авионот летал за островот Кинмен.

XS
SM
MD
LG