Достапни линкови

logo-print

Конгресмените бараат детали за новата политика на САД спрема Русија


Американски конгресмени бараат детали за сегашното преразгледување на Белата куќа на нејзината политика спрема Русија поради интензивирањето на насилствата меѓу украинските сили и проруските бунтовници. Ресорните комитети на Сенатот и на Претставничкиот дом бараат информации за новата американска политика спрема Москва. „Конгресот мора да биде информиран со целиот процес“, изјавија за Радио Слободна Европа извори во сенатскиот комитет за надворешни односи по извештаите дека американската администрација покренала сеопфатен преглед на политиката спрема Русија по нејзините дестабилизирачки акции во Украина.

XS
SM
MD
LG