Достапни линкови

logo-print

Повици за итно примирје во источна Украина


Во жестоките борби на истокот на Украина за освојување на стратегиски важното место Дебалцеве во изминативе 24 часа загинале најмалку 30 луѓе. Овој град кој е под контрола на украинската војска се наоѓа меѓу Доњецк и Луганск кои се во рацете на проруските сепаратисти.

XS
SM
MD
LG