Достапни линкови

Шефот на руската дипломатија Лавров во Пекинг


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска е во Пекинг на разговори со шефовите на дипломатиите на Кина и на Индија Ванг Ји и Сушма Свараџ. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека главна тема на разговорите е безбедноста во светот, вклучувајќи ја ситуацијата во Сирија, како и во Украина. Ќе стане збор и за напорите на Индија да стане дел од Шангајската организација за соработка.

XS
SM
MD
LG