Достапни линкови

logo-print

Протест за чист воздух во Скопје


Стотина претежно млади луѓе излегоа на денешниот марш против загадувањето на воздухот во центарот на Скопје, во организација на невладината Гоу грин. Демонстрантите, кои носеа гас-маски, за симболично да покажат дека во Скопје тешко се дише, извикуваа „биди зелен“ и „сакаме чист воздух“.

XS
SM
MD
LG