Достапни линкови

logo-print

Полициски кордон на Бихаќка


Полициски кородон на улицата Бихаќка пред седиштето на СДСМ

Полициски кородон на улицата Бихаќка пред седиштето на СДСМ

Околу стотина граѓани денеска се собраа во паркот „Жена борец“ за, како што велат, да протестираат за заштита на Уставот и демократијата во земјата по денешната полициска акција „Пуч“ во која еден од осомничените е лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ, Зоран Заев.Толпата од паркот се упати на улицата Бихаќка, каде беше спречна од полициски кордон да пристапи до седиштето на СДСМ. Претходно високи функционери од СДСМ повикаа луѓето да не наседнуваат на повикот. Повикот насловен „Да го искажеме револтот против предавниците “ беше упатен на социјалните мрежи.

XS
SM
MD
LG