Достапни линкови

logo-print

ЕУ ги продолжува санкциите против Русија


Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини по состанокот на министрите за надворешни работи во Брисел изјави дека санкциите кои требаше до важат до март годинава ќе бидат продолжени за уште шест месеци.

XS
SM
MD
LG