Достапни линкови

logo-print

Измина ултиматумот на ИД за двајцата заложници


Судбината на јапонскиот новинар и на јорданскиот пилот кои се во заложништво на милитантите на Исламската држава останува непозната откако измина рокот за исполнување на условите поставени од грабнувачите. Тие објавија аудио снимка со порака на која се наведува дека јорданскиот пилот ќе биде убиен доколку до 29 јануари не биде ослободена една Ирачанка која се обидела да изврши самоубиствен напад.

XS
SM
MD
LG