Достапни линкови

logo-print

Фејсбук со зголемен профит


Фејсбук објави дека профитот на оваа компанија во последните три месеци лани пораснал на над 700 милиони долари, 34 насто повеќе од истиот период во 2013 година. Приходите од рекламите пораснале за 53 проценти и сега изнесуваат 3 милијарди и 600 милиони долари. Фејсбук сега има милијарда и 390 милиони активни корисници месечно, 13 насто повеќе од претходната година. Деновиве технолошкиот гигант Епл соопшти дека профитот на оваа компанија во последниот квартал достигнал рекорди 18 милијарди долари.

XS
SM
MD
LG