Достапни линкови

logo-print

Израел ќе се брани од Хезболах


Израелскиот амбасадор во Обединетите нации Рон Просор во писмо до генералниот секретар Бан Ки Мун наведе дека Израел нема да остане настрана додека Хезболах напаѓа Израелци. Вчера борци на Хезболах истрелале ракета врз еден израелски воен конвој на либанската граница при што загинале двајца израелски војници, а неколкумина други биле ранети.

XS
SM
MD
LG