Достапни линкови

logo-print

ИД со новa заканa дека ќе го погуби јорданскиот пилот


пилотот Муас ал Касасиба

пилотот Муас ал Касасиба

Милитантите на Исламската држава објавија нова аудио снимка на која јапонскиот заложник Кенџи Гото повторно бара ослободување на Ирачанката која се обидела да изврши самоубиствен бомбашки напад. Снимката е објавено додека Јордан понуди размена на затвореници со милитантите на Исламската држава во обид да го спаси јорданскиот пилот. Во снимката се наведува дека Саџида ал Ришави мора да биде ослободена денеска или во спротивно ќе биде убиен пилотот Муас ал Касасиба.

XS
SM
MD
LG