Достапни линкови

logo-print

Советникот на иранскиот лидер на средба со Путин


Али Акбар Велајати

Али Акбар Велајати

Али Акбар Велајати, главниот советник на иранскиот верски лидер Ајатолах Али Хаменеи денеска во Москва ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Тој вчера разговараше со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, главно за зацврстување на односите меѓу двете земји. Москва и Техеран деновиве потпишаа договор за проширување на воената соработка.

XS
SM
MD
LG