Достапни линкови

logo-print

70 години од ослободувањето на Аушвиц


Во поранешниот нацистички концентрационен логор Аушвиц во Полска се одбележува 70 годишнината од ослободувањето на евреите кои се уште биле живи кога пристигнала советската Црвена армија. На одбележувањето присуствуваа и неколку стотици преживеани.

XS
SM
MD
LG