Достапни линкови

Комерцијален дрон се урнал кај Белата Куќа во Вашингтон


Илустрација

Илустрација

Мал комерцијален дрон денеска се урнал на јужната страна од Белата Куќа во Вашингтон. Веднаш била прогласена тревога и целиот комплекс на Белата Куќа бил затворен. Претставник на безбедносните служби изјави дека леталото се истражува за да биде утврдено чиј е комерцијалниот дрон и мотивите за прелетување кај Белата Куќа.

XS
SM
MD
LG