Достапни линкови

logo-print

Ципрас инаугуриран за грчки премиер


Алексис Ципрас денеска беше инаугуриран за грчки премиер откако неговата партија Сириза победи на вчерашните парламентарни избори.

Ципрас денеска постигна договор за коалиција со десничарската популистичка партија - Независни Грци.

Составот на новиот кабинет се очекува да биде соопштен во текот на утрешниот ден.

XS
SM
MD
LG