Достапни линкови

logo-print

Источниот брег на САД пред рекордна снежна бура


Американските метеоролози прогнозираат досега невидена снежна бура на Источниот брег, од Филаделфија до Мејн. На места, според нив снежната покривка би изнесувала над 90 сантиметри. Градоначалникот на Њујорк Бил Де Бласио предупреди дека може да се очекува големо невреме, неколку авиокомпании ги откажаа летовите за дестинации на истокот на Соединетите држави.

XS
SM
MD
LG