Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест до 12 степени.

Во Скопје променливо облачно со услови за повремен слаб дожд особено во вечерните часови.

Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе достигне до девет степени.

Во наредните денови времето ќе продолжи да биде променливо облачно со повремени локални врнежи на пониските места од дожд и снег, а на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат претежно од снег. Интензитетот на врнежите ќе биде слаб, само наместа умерен.

###

XS
SM
MD
LG