Достапни линкови

logo-print

Одбројување до ликвидацијата на јапонските заложници


Милитантите од Исламската држава во Сирија објавија предупредување на интернет дека „започна одбројувањето“ пред ликвидацијата на двајца јапонски заложници. Исламистите на 20 јануари му дадоа рок од 72 часа на јапонскиот премиер Шинзо Абе да плати откуп од 200 милиони долари за ослободување на заробениците. Портпаролот на јапонската влада Јошихиде Суга денеска во Токио изјави дека владата не добила никаква порака од милитантите.

XS
SM
MD
LG