Достапни линкови

logo-print

Протест на ЛГБТ против дискриминацијата


Со мирен протест пред Јавното обвинителство припадниците на ЛГБТ заедницата во Македонија изразија незадоволство од уставниот амандман со кој се забрануваат истополови бракови во земјава. Сметаат дека со ваквите измени се зацврстува дискриминацијата во Македонија.

XS
SM
MD
LG