Достапни линкови

logo-print

Претседателот на албанскиот парламент Мета во Скопје


Илир Мета

Илир Мета

Претседателот на Собранието на Албанија Илир Мета за време на денешната негова посета на Македонија ќе има обраќање пред пратениците на македонскиот парламент. Тој претходно, како што е најавено во Скопје, ќе има средба со претседателот на Собранието Трајко Вељановски.

XS
SM
MD
LG