Достапни линкови

logo-print

Протести против карикатурите на Пророкот Мухамед во Иран


Стотици луѓе протестираа во главниот град на Иран, Техеран, против објавувањето карикатури на Пророкот Мухамед во францускиот сатиричен магазин, Шарли Ебдо. Демонстрантите, најмногу студенти, скандираа „Долу ционистичка Франција“ пред француската амбасада во Техеран. Некои од насобраните бараа затворање на амбасадата.

XS
SM
MD
LG