Достапни линкови

logo-print

Почина ранетото ерменско бебе од руски војник


Ерменското министерство за здравство соопшти дека денеска починало шестмесечното бебе што беше рането во нападот во кој беа убиени шестмина членови на едно семејство во близина на руска воена база во градот Гјурми минатата недела. Момчето беше единствениот преживеан од нападот извршен од 19-годишен руски војник, кој беше уапсен на 13 јануари. Убиствата предизвикаа бран протести во Ерменија со барање на осомничениот, кој ги признал убиствата, да му се суди во Ерменија, а не во Русија.

XS
SM
MD
LG