Достапни линкови

logo-print

Обвинителстовото се пишмани за ослободувањето на Вранишковски


Основното јавно обвинителството за организиран криминал одлучи да поднесе жалба на условниот отпуст на Јован Вранишковски, потврди за МИА портпаролот на Државното јавно обвинителството Елизабета Недановска. Детали за одлуката од Обвинителството најавуваат преку соопштение.

Jован Вранишковски денеска требаше да биде пуштен на слобода, по одлуката на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од 12 јануари годинава, бидејќи, како што беше наведено, биле исполнети законските услови за примена на „условен отпуст“.

XS
SM
MD
LG