Достапни линкови

logo-print

Белгија бара Грција да екстрадира осомничен терорист


Белгиското обвинителство бара екстрадиција на лице кое беше уапсено во Грција под сомневање дека било поврзано со исламската екстремистичка ќелија која во минатата недела беше растурена од белгиската полиција. Грчките антитерористички сили извршија неколку рации во Атина при што уапсија најмалку четири лица. Се верува дека едно од нив било поврзано со белгиските екстремисти од кои двајца беа убиени од полицијата во Вервие.

XS
SM
MD
LG