Достапни линкови

logo-print

Забранет антиисламскиот собир во Дрезден


Германската полиција го забрани собирот на антиисламското движење Пегида, како и други протести планирани за денеска во Дрезден. Полицијата во овој град соопшти дека добила информација од федералните надлежни органи дека имало конкретна закана против движењето Пегида, односно Патриотски европејци против исламизацијата на Западот кое од октомври минатата година секоја недела организира протести во Дрезден.

XS
SM
MD
LG