Достапни линкови

logo-print

Во Израел уапсени членови на ИД


Израелската безбедносна служба Шин Бет објави дека уапсила седуммина припадници на арапското малцинство кои биле дел од ќелијата на исламската милитантна група Исламска држава. Во соопштението се наведува дека тие илегално се собирале и преку интернет контактирале со милитантите на Исламската држава во Сирија.

XS
SM
MD
LG