Достапни линкови

logo-print

Стрелано во близина на домот на Џо Бајден


Американската тајна служба соопшти дека синоќа било стрелано со автоматски пушки од возило во близина на домот на потпретседстелот на САД Џо Бајден во Делавер.
Потпретседателот Бајден и неговата сопруга во тоа време не биле во домот, пренесоа новинските агенции и американските медиуми.

XS
SM
MD
LG