Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус седум до нула, а дневната од пет до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а претпладне со појава на утринска магла.

XS
SM
MD
LG