Достапни линкови

logo-print

Српскиот премиер Вучиќ на Косово


Српскиот премиер Александар Вучиќ

Српскиот премиер Александар Вучиќ

Српскиот премиер Александар Вучиќ со неколкумина министри денеска ќе го посети Косово, чија независност Србија одбива да ја признае. Најавено е дека Вучиќ ќе посети неколку српски енклави по повод Старата нова година. Не се планирани никакви средби со косовските лидери. Шефот на косовската дипломатија Хашим Тачи изјави дека Приштина ја одобрила оваа посета која ја опиша како хуманитарна и верска.

XS
SM
MD
LG