Достапни линкови

logo-print

Три милиони примероци на новиот број на Шарли Ебдо


Новиот број на Шарли Ебдо денеска излегува во тираж од три милиони примероци, една недела откако канцелариите на овој магазин во Париз беа цел на терористички напад. Тогаш две маскирани вооружени лица убиле 12 луѓе, што беше почеток на тридневниот терор во Париз во кој загинаа уште пет луѓе пред напаѓачите да бидат убиени од француските безбедносни сили. На насловната страница на новиот број на Шарли Ебдо е прикажан Пророкот Мухамед со знак на кој пишува „Јас сум Шарли“ и со порака „Се е простено“.

XS
SM
MD
LG