Достапни линкови

logo-print

Во бегство можеби уште шестмина терористи во Париз


Неколкумина членови на терористичката ќелија, вмешани во нападите во Париз можеби и натаму се во бегство, соопшти француската полиција наведувајќи дека се пребарувал реонот на Париз во потрага по возило „мини купер“ регистрирано на името Хајат Бумедиен, невенчана сопруга на Амеди Кулибали кој бил убиен во еден од терористичките напади во минатата недела. Според наводи на турската полиција, таа сега била во Сирија каде што преку Турција отишла непосредно пред нападите.

XS
SM
MD
LG