Достапни линкови

logo-print

Прва жена претседател на Хрватска


Колинда Грабар Китаровиќ, конзервативен популист, победи на вчерашниот втор круг од изборите за претседател на Хрватска. Таа освои 21 илјада гласови повеќе од сегашниот шеф на државата Иво Јосиповиќ.

XS
SM
MD
LG