Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан отворено училиштето по талибанскиот масакр


Пакистанското училиште во кој се случи талибанскиот масакр во минатиот месец денеска повторно е отворено. Учениците се вратија во Военото училиште во Пешавар по продолжениот распуст кој следуваше откако талибански бунтовници на 16 декември убија 150 луѓе, меѓу кои 134 деца. Тоа беше еден од најголемите напади на исламските милитанти во изминативе неколку години.

XS
SM
MD
LG