Достапни линкови

logo-print

На Ирак ќе му требаат три години да ја обнови војската


Ирачкиот премиер Хајдар ал Абади

Ирачкиот премиер Хајдар ал Абади

Ирачкиот премиер Хајдар ал Абади изјави дека на земјата ќе и требаат три години за да ја обнови војската. Според него, оваа задача ќе биде многу потешка од сегашните борби со милитантите на Исламската држава. Абади упати критики за бавноста на меѓународните сили во помошта на ирачката армија при справувањето со исламските милитанти.

XS
SM
MD
LG