Достапни линкови

logo-print

Пронајдена една од црните кутии на авионот на Еразија


Индонезиски нуркачи успеале да извадат една од црните кутии од авионот на Еразија кој се урна во Јаванско море пред повеќе од две недели. Соопштено е дека кутијата со снимените податоци била пронајдена под едно од крилата на авионот. Нуркачите ја продолжуваат потрагата и по вторака црна кутија на која се снимани разговорите во пилотската кабина. Двете кутии се клучни во откривањето на причината на падот на авионот во кој загинаа 162 патници и членови на екипажот.

XS
SM
MD
LG