Достапни линкови

logo-print

Неколку приведени за нападот во Париз


Францускиот премиер Мануел Валс изјави дека неколку луѓе се приведени во ловот на осомничени за вчерашниот напад во кој беа убиени 12 луѓе во просториите на сатиричниот неделник Шарли Ебдо.

Претходно беше јавено дека еден од тројцата осомничени, 18-годишниот Хамид Мурад и се предал на полицијата.

Претседателот на Франција Франсоа Оланд го прогласи 8 јануари за ден на жалост.

XS
SM
MD
LG