Достапни линкови

logo-print

Професорски Пленум сугерира Груевски да го повлече законот


Професорскиот пленум денеска на премиерот Никола Груевски му сугерира да ги повлече измените во Законот за високо образование.

Во соопштението на Фејсбук страницата на Професорскиот Пленум пишува:

„ОДГОВОР НА ПРОФЕСОРСКИОТ ПЛЕНУМ ПО ПОВОД ЗАМОЛНИЦАТА НА ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ЗА ИСПРАЌАЊЕ СУГЕСТИИ ЗА ПРЕДЛОГ-ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ВИСОКОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Почитуван Премиер на Република Македонија,

Професорскиот пленум со особено задоволство Ви соопштува дека има една сугестија за предлог-измените на Законот за високото образование: Повлечете ги веднаш.“

XS
SM
MD
LG