Достапни линкови

logo-print

Ќе се преиспитаат ли роковите за повлекување од Авганистан?


САД можеби ќе ги преиспитаат роковите за повлекување од Авганистан. Ова го изјави Авганистанскиот лидер Ашраф Гани. Тој смета дека крајните рокови треба да се базираат врз разумот.

XS
SM
MD
LG