Достапни линкови

logo-print

Ирак побара воена помош од Австралија


Ирачкиот премиер Хаидер ал Абади

Ирачкиот премиер Хаидер ал Абади

Ирачкиот премиер Хаидер ал Абади побарал воена помош од австралискиот премиер Тони Абот на денешната средба во Багдад. Според него на Ирак му е потребно повеќе оружје и побрз тренинг во борбата со милитантите на Исламската држава. САД и други земји неодамна објавија програма која ќе им помогне на ирачките сили во борбата со милитантите од Исламската држава.

XS
SM
MD
LG