Достапни линкови

logo-print

Австралискиот премиер во посета на Ирак


Ирачки војници

Ирачки војници

Австралискиот премиер Тони Абот пристигнал во Багдад каде ќе разговара за за тоа како може неговата земја да им помогне на ирачките безбедносни сили. Ирачките медиуми јавија дека Абот ќе разговара за можностите за тренирање и опремување на безбедносните сили на земјата, без да се дадат дополнителни детали. САД и други земји неодамна објавија програма која ќе им помогне на ирачките сили во борбата со милитантите од Исламската држава.

XS
SM
MD
LG