Достапни линкови

logo-print

Во Доњецк повторно воведен полициски час


Прославата на Нова година во Доњецк.

Прославата на Нова година во Доњецк.

Самопрогласените проруски сепаратистички власти на Доњецк повторно воведоа полициски час, кој привремено беше прекинат за време на прославата на Нова година. Новинската агенција Доњецк соопшти дека сите легални и полулегални препријатија за забава треба да бидат затворени до 22 часот, а секој што ќе биде најден на улица во пијана состојба или без документи ќе биде притворен. Сепаратистичкиот комесар за човекови права Дарја Морозова во меѓувреме изјави дека сепаратистите преговараат со украинските власти за евентуална размена на затвореници.

XS
SM
MD
LG