Достапни линкови

logo-print

Професорскиот пленум повика на ТВ дебата


Професорскиот пленум денеска на својата фејсбук страница објави повик за телевизиска дебата за законот за високо образование. Повикот се однесува на поддржувачите на законот, контра-пленумците, Министерството за образование и наука и Владата, со цел како што е наведено да се соочат со аргументите.

Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми пак испрати покана до ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ Велимир Стојковски за средба в понеделник во хотелот „Александар Палас“ со цел размена на мислења и аргументи за квалитетно образложување и дебата за реформите.

XS
SM
MD
LG