Достапни линкови

logo-print

Пронајдена црната кутија на Норман Атлантик


Ферибродот Норман Атлантик

Ферибродот Норман Атлантик

Италијанските пожарникари и истражувачи ја пронашле црната кутија на ферибродот Норман Атлантик. Тие соопштија дека се надеваат оти податоците снимени на црната кутија ќе ја откријат причината од што бил предизвикан пожарот во кој загинаа 11 лица. Ферибродот беше влечен и закотвен во италијанското пристаниште Бриндизи. Ферибродот се запали на 28 декември додека патуваше од Грција кон Италија со 477 патници.

XS
SM
MD
LG