Достапни линкови

logo-print

Тројца повредени во огномет во северна Данска


Три лица загинале во две несреќи предизвикани од употребата на пиротехнички средства на северот на Данска, соопшти локалната полиција. Две лица се повредени во инцидентите, а полициската истрага е во тек. Се верува дека до несреќите дошло за време на испалувањето на огнометот, но се уште не се знае дали двата инцидента се поврзани.

XS
SM
MD
LG